Ponad 15 lat temu rozpocząłem pierwszą pracę w banku. Strasznie się męczyłem z operacjami typu założenie rachunku, przelew czy karta kredytowa. Od dawna interesowałem się finansami. Z biegiem czasu, wraz ze zbieranym doświadczeniem, poznawaniem klientów, ich reakcji zdałem sobie sprawę, że edukacja finansowa w naszym pięknym kraju praktycznie nie istnieje.

Dlatego postanowiłem dołożyć swoją cegiełkę w tym zakresie. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że te 15 lat to minimum jakie jest potrzebne dla osoby poruszającej się na rynkach finansowych. I to w dość ograniczonym zakresie – nie interesuję mnie rynki forex czy też kryptowalut. Osobiście doświadczyłem wielu porażek inwestycyjnych. Wyciągnąłem z nich wnioski. Będę się tą wiedzą z Wami dzielił na moim blogu.

Postanowiłem promować fachową wiedzę właśnie w ten sposób. Właśnie tu poprzez blogowe wpisy. Mam nadzieję, że z czasem przekształcą się one również w video i webinary. Będę bazował na funduszach inwestycyjnych i ETF’ach, przed którymi nie uciekniemy. Ta rewolucja za chwilę już na poważnie do nas dotrze. Dlatego też pomimo, że jeszcze dużo nauki przed mną w tym zakresie będą zajmowały tu dużo miejsca.

Moim celem jest pomóc Ci w bezpiecznym i rozważnym inwestowaniu. Docelowo w zamyśle emerytalnym, ale nie tylko. Będę uważny na Twoje sugestie. Mam wiele tematów w głowie, które pochodzą ze spotkań z moim klientami, ale jestem otwarty na kolejne. Z biegiem czasu pojawią się pewnie wpisy z linkami afiliacyjnymi, jeśli uznam, że są wartościowe. W takich przypadkach będę również z nich korzystał.

Będę również uważnym słuchaczem i odbiorcą komentarzy. Mam nadzieję, że mój blog przypadnie Ci do gustu.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Andrzej Jelinek