OSZCZĘDZANIEPROMOCJE

Promocja chcesz zgarnąć 100 PLN? Nietypowa lokata w ING

Z reguły przywykłem do tego, że płacę bankom prowizje za różnego rodzaju czynności. Wiadomo, że nikt nie lubi płacić prowizji, ale tolerowałem to do czasu. Powiedzmy – wszystko w granicach rozsądku. Jednak w ostatnich miesiącach wiele się zmieniło. Nigdy wcześniej nie czułem na własnej skórze tak mocno dociskania śruby ze strony banków. Niskie stopy procentowe, jak wiadomo negatywnie wpływają na zyski banków, więc nic dziwnego, że chcą z nas wycisnąć każdy grosik. Sposób w jaki zostałem potraktowany przez bank, z którego usług korzystam od ponad 15 lat, pobudził we mnie motywację do wykorzystania z promocji bankowych. Zatem do dzieła! Do zgarnięcia 100 PLN od ING! Bardzo prosta promocja – grzech nie skorzystać. I w dodatku jak lokata bankowa – w formie oszczędzania na oprocentowanym koncie oszczędnościowym.

Jak oszczędzać niewielkie kwoty?

Z takim pytaniem bardzo często spotykam się śledząc różnego rodzaju fora lub grupy na facebook’u dotyczące finansów osobistych lub oszczędzania i inwestowania. Ta promocja jest idealnym rozwiązaniem dla dywersyfikacji portfela z niewielkim kapitałem, chociaż nie tylko. Dzisiaj jeden z moich “największych” klientów też skorzystał. Jak to powiedział – “przecież chodzi o to abyśmy zarabiali pieniądze”.

Sprawdź czy możesz skorzystać z promocji

Zgodnie z regulaminem “Uczestnik” musi spełnić wszystkie poniższe warunki (każdy z nich po kolei zaznaczę w dalszej części wpisu):
a) na 16 lutego 2020 r. nie posiadać Celu oszczędnościowego;
b) do 8 marca 2020 r. zapisać się do Promocji poprzez złożenie wniosku w Moim ING oraz zaakceptowanie Regulaminu;
c) na moment przystąpienia do Promocji być posiadaczem jednego z Kont osobistych;
d) od 18 lutego 2020 r. do 8 marca 2020 r. założyć min. jeden Cel oszczędnościowy na posiadanym albo otwartym w czasie promocji Koncie oszczędnościowym;
e) do 10 czerwca 2020 r. wykonać minimum 3 wpłaty (przelew lub wpłata gotówki) w różnych miesiącach na tym Celu oszczędnościowym. Każda z wpłat musi być w minimalnej wysokości 100 zł;
f) na 10 czerwca 2020 r. posiadać Cel oszczędnościowy założony w czasie Promocji z saldem minimum 300 zł.

Nie masz rachunku w ING?

Nie ma problemu. Przecież możesz założyć. Ja mam bezpłatny rachunek “KONTO DIRECT”, który wykorzystuję do operacji bezgotówkowych. Nie korzystam z karty. Tylko obsługuję konto online oraz korzystam z aplikacji MOJE ING, którą notabene polecam. Od razu otwórz konto oszczędnościowe, które jest niezbędne do założenia celu oszczędnościowego.

Masz już rachunek w ING?

No to sprawa prosta. Masz spełniony punkt c) wymieniony w Regulaminie. Logujesz się, wybierasz “Oferta ING”, a następnie “Promocje”.

Jest ich dosyć dużo, więc schodzisz na dół i szukasz “Odkładaj pieniądze i realizuj swoje cele”

Klikasz i BANG! jesteś w środku.

Nie pozostaje nic innego jak kliknąć “Skorzystaj z promocji”. Mogę to zrobić – nie posiadałem wcześniej (na dzień 16.02.2020) innego celu oszczędnościowego – spełniam tym samym warunek określony w punkcie a) Regulaminu.

Następnie musimy dodać cel – ja wybieram kategorię “Inne”.

Nadaję mu nazwę “Zgarnij 100 PLN” i wprowadzam kwotę jaką zamierzam zgromadzić – minimalną wymaganą regulaminem – czyli 300 PLN. Wybieram opcję domyślną – oszczędzaj automatycznie (stałe zlecenie). Nie będzie to ode mnie wymagało pilnowania terminów i dokonywania ręcznych przelewów. A przecież o to chodzi, aby było wygodnie, prawda?

W następnym kroku już widzisz swój cel – “Zgarnij 100 PLN”. Teraz powinieneś ustawić parametry oszczędzania.

Wkład początkowy – może być zerowy, skoro wcześniej ustaliłem miesięczne stałe zlecenie. Wpisuję 3 miesiące jako czas oszczędzania na wybrany cel i kwotę na 100 PLN miesięcznej wpłaty. Ustawiam datę na 15.06.2020, tak aby na moment weryfikacji konkursu w dniu 10.06.2020 spełnić warunki opisane w Regulaminie w punktach e) i f), iż cel jest aktywny i zostały dokonane 3 wpłaty po min. 100 PLN. System od razu mi pokazuje ile zgromadzę na koniec (konto oszczędnościowe i tym samym środki wpłacane na cel “Zgarnij 100 PLN” są oprocentowane).

Powoli zbliżam się do końca. Muszę jeszcze ustanowić stałe zlecenie. Ustawiam stałe zlecenie na 100 PLN co miesiąc zaczynając od 3 marca.

W kolejnym kroku ujrzysz podsumowanie poprzednich kroków. To również jest moment na potwierdzenie założenia celu i skorzystania z promocji. Spełniam tym samym warunki opisane w punkcie b) i d) Regulaminu promocji.

Po tym system zakomunikuje Ci, iż cel został utworzony.

Related posts
ETFOSZCZĘDZANIE

Portfel emerytalny na DEGIRO - cz.4 (sierpień - październik 2020)

ETFOSZCZĘDZANIE

Portfel emerytalny na DEGIRO - cz.2 (luty - kwiecień 2020)

OSZCZĘDZANIE

Śladami Warrena Buffetta

OBLIGACJEOSZCZĘDZANIE

Obligacje oszczędnościowe - czy warto się nimi zainteresować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję